Společnost

Přítel do života

Společnost potřebuje každý. Ačkoli si to mnozí nechtějí připustit, nikdo nedovede strávit příliš mnoho času sám. Aby člověk nebyl opuštěný, může svůj čas trávit s přáteli, partnerem, nebo rodinnými příslušníky. Čím dál víc ale lidé vyhledávají společnost zvířat, a to z prostého důvodu. Zvířátko Vás přece nikdy nezradí a bude na Vás pokaždé čekat s takovým nadšením, jaké často člověk vyvinout nedokáže. Je to parťák nadevšechno a v jeho přítomnosti na nějaký smutek nebo trápení není  ani prostor.
Kočka na stromě
Je ale také potřeba si uvědomit, že když už si parťáka v podobě domácího mazlíčka pořídíte, nemůžete si to jen tak rozmyslet a poslat ho pryč stejně snadno, jako člověka, který Vám leze na nervy. Proto lidé o pořízení zvířátka často uvažují pečlivě a přemýšlejí delší dobu o tom, jestli mu budou moci poskytnout všechno, co potřebuje a nebude se u nich nakonec trápit samotou z nedostatku času majitele.
Nejčastěji pořizovanými zvířátky jsou rozhodně psi a kočky. Tito mazlíčci rozhodně nejsou krátkodobá záležitost a pokud jsou zdraví a je o ně dobře postaráno, tak po boku páníčka stráví i kolem patnácti let. Na druhou stranu jsou ale oni právě ten typ mazlíčků, kteří jsou nejvěrnější a dokáží snad nejvíc zvednout náladu. To platí tedy spíše o psech, kočky bývají odtažitější, což ale samozřejmě nemusí být ve všech případech stejné.
Za dobu jejich života si s nimi majitel vybuduje velmi silný vztah, což je běžné, vzhledem k tomu, kolik času si s nimi prožije. Jejich odchod potom může být pro člověka velmi bolestivý a často si za ně musí pořídit náhradu, aby se necítil osaměle.
Pejsek, štěňátko
Jejich společnost ale vnese do běžného života mnoho slunečných dní a i když je péče o ně často velmi náročná, rozhodně to stojí za to.
Na takového miláčka pak člověku zůstavají jen ty nejhezčí vzpomínky a vždycky na něj vzpomíná s láskou.