Láska

Kdy přichází ten pravý

Není lehké jít světem sám. Všichni máme potřebu sdílet s někým své radosti, ale i strasti života. Když najdeme někoho, ke komu naše srdce zahoří touhou, je to jeden z nejkrásnějších pocitů, které lze vůbec v životě zažít. Zamilovanost je úžasná emoce. Celý svět je náhle veselejší a krásnější místo. Ovšem ne vždy zamilovanost přejde také v lásku. Někdy prostě po pár týdnech, či měsících sundáme růžové brýle, a vše začíná na novo. V životě hrajeme různé role. Někdy jsme to my, kdo vztah z nějakého důvodu musí ukončit. Jindy zase jak se říká, dostáváme kopačky, a je nám smutno. Tak už to na světě chodí, a jen těžko se tomu dá ubránit. Patří to k životu jako voda a vzduch.
svatební pár při západu slunce
Jak ale poznat, že ten někdo, je právě ten pravý? Je možné, že my sami vlastně svým způsobem určujeme, kdo to bude, a kdy do našeho života přijde. Ptáte se jak? Opravdu každý v životě projde několika vztahy. Někdo jich zažije hodně, někdo jen pár. To už záleží na povaze člověka, a na jakési jeho vyspělosti a pohledu na svět. Řekněme, že vždy když jsme s někým ve vztahu, je tu něco, co si navzájem s partnerem předáváme. Jsou to informace určené jen nám. Nenahraditelné zkušenosti, které zažíváme právě v tu danou chvíli, s tím daným člověkem. Je to neopakovatelné, výjimečné. Jakási milost, kterou můžeme prožít. Některé vztahy končí špatně, a je možné, že se z nich těžko a dlouho léčíme. Někdo nám ublíží, někdo nás zradí, nebo podvede. To jsou věci, které k tomu bohužel patří, a stávají se celkem často. Je ale dobré si z těchto situací, a z těchto prožitků brát poučení. A tak také činíme. Zcela vědomě, či nevědomě se nám do paměti zapisují zkušenosti.
piškvorky se srdcem
Dalo by se říct, že sbíráme informace o tom, co nás činí šťastnými a radostnými, a co nám naopak vadí, a ve svém životě to nechceme. A proto je vlastně každý svým způsobem ten pravý pro tu danou chvíli. Někomu to může trvat dlouho, někomu kratší čas. Nakonec ale díky všem těmto zkušenostem poznáme sebe, najdeme svoji vlastní hodnotu, vymezíme se, a citově dospějeme. Je možné, že právě v tom okamžiku, potkáme tu svoji druhou polovinu. Najdeme svoji spřízněnou duši, a vše poběží tak nějak samo, snadno a s lehkostí. Láska naplní naše bytí, a my prostě budeme vědět, že tohle je to pravé.