Finance

Levné bydlení

Spousta lidí je v panelovém domě spokojená a vlastně by se ani do vlastního domu nestěhovali. Na druhou stranu existuje celá řada lidí, kteří si vlastní dům kvůli finanční situaci nemohou dovolit. V tomto případě dovolte, abychom vám představili luxusní mobilní domy, jejichž cena je víc než přijatelná.

Mobilní domy jsou prakticky k nerozeznání od běžných staveb s tím rozdílem, že se na místo usazují již hotové pomocí jeřábu. Na umístění mobilního domu není nutná žádná předchozí úprava terénu. Vás mobilní dům tak může stát právě tam, kde si budete přát. Při napojování na inženýrské sítě musí dojít k administrativnímu řízení. Pozemek tedy není nutné příliš upravovat. Díky aretačním nohám se dokáže mobilní dům přizpůsobit drobným nerovnostem povrchu nebo výškovým rozdílům.

mobilní dům

Jedná se tedy o objekt, který je standardně vybaven koupelnou, kuchyňskou linkou a dalším vybavením, nezbytným k běžnému životu. Nejsou tedy další úpravy domu, nastěhování je možné již po 24 hodin.

Jedním z největších problémů je často svedení odpadních vod. To vyřešíte napojením na místní kanalizaci nebo výběrem vhodné žumpy či malé čistírny odpadních vod. Výhodou čistírny odpadních vod je separace kalu, což jeho množství značně minimalizuje. Další otázkou je zateplení mobilního domu. Všechno záleží na lokalitě stojícího mobilního domu, výběru stavebního materiálu a několika dalších faktorech.

dřevěný dům

V dnešní době jsou často vyhledávány dřevěné mobilní domy, které vypadají velice vkusně. Před koupí mobilního domu se nejprve poraďte s lidmi, kteří mají již zkušenosti a přesně vám řeknou na co se při výběru zaměřit. Vyzkoušet také můžete mobilní doby z druhé ruky, které jsou mnohonásobně krát levnější než nové. Jestliže však uvažujete v tomto mobilním domě žít několik desítek let, nový mobilní dům se jeví jako vhodnější řešení.