Finance

Konečně mám hypotéku

Chtěli jste se někdy stavit nějaký dům? A měli jste k tomu i nějaký pozemek anebo místo? Já vím, že je opravdu složité sehnat nějaký vhodný pozemek na stavění domů anebo něčeho jiného. A tak jsem si řekla, že bych to měla zkusit. Peníze jsem měla. Ovšem ne ale tolik, abych si koupila i pozemek a zároveň pak stavěla dům. Materiál na stavění je v dnešní době velmi drahý a stejně je ho i nedostatek. A tak jsem si řekla, jestli existuje vůbec nějaká hypotéka na pozemek. Hledala jsem na internetu a klíčová slova jsem dala hypotéka na pozemek.

I pozemek se dá koupit.

A musím říct, že mi vyjelo opravdu mnoho odkazů, že jsem se až divila. Takže hypotéka na pozemek existuje. A toto byla pro mě zpráva, která mě opravdu těšila a byla jsem z ní nadšená. Ihned jsem tu radostnou zprávu musela sdělit mamince, která mi řekla, že hypotéka na pozemek vůbec neexistuje. A kdy se moje maminka dozvěděla, že naštěstí hypotéka na pozemek existuje, tak se radovala se mnou. Opravdu jsme byly rády.

Taky mám hypotéku napozemek.

Trvalo nám asi dva či tři měsíce, než tam hypotéku na pozemek daly. Tedy pouze mě. Ale i tak mi to nevadilo. Byla jsem opravdu ráda. Takže nyní mám koupený pozemek, kde budu příští rok stavět dům. A jsem z toho úplně nadšená. A musím říct, že můj syn taky. Vždycky si přál zahradu a na tom hřiště. Takže vím, že příští rok to budu moct splnit. Uvidíte sami. Zkuste si jít do banky a zeptat se na hypotéku na pozemek. Myslím si, že vám jistě moc rádi vyhoví a ukáží vám ty nejlepší možnosti, jak hypotéku na pozemek získat. Není to totiž tak úplně jednoduché. banka bude chtít možná vidět i nějaké dokumenty nebo prospekty na pozemek. A nedivte se. V dnešní době je docela mnoho podvodů, takže každá banka chce mít jistotu, že vy budete hypotéku na pozemek poctivě a pravidelně splácet. Myslím si, že takovou jistotu by si přál opravdu jistě každý. A jak sjet na tom například vy? Máte v plánu někdy stavět dům?