Finance

S penězi je život hezčí

Žít se dá různě. V blahobytu a rozhazovačně, stejně jako třeba i naprosto skromně. A když na to přijde, dokázali bychom žít vlastně i docela bez peněz. Dokážou to přece i ostatní živí tvorové, takže proč bychom se bez peněz neobešli i my lidé?

Jenže je skutečností, že by to pak snad ani nebyl lidský život. Že bychom bez peněz žili jako ta divoká zvěř, bojovali bychom o přežití a přišli tak o svoji civilizovanost a vysokou životní úroveň.

A proto je určitě dobře, že peníze existují a že je máme. A čím víc jich máme, tím je to lepší. Respektive je zle, když jich nemáme dostatek.

čas jsou peníze

Ovšem my lidé peníze pochopitelně vesměs jen tak za nic nedostaneme. Tak se děje snad leda v našem útlém věku, kdy můžeme dostávat kapesné, aniž bychom si ho nějak vydělali, což už se ale v pozdějším věku neopakuje. Jakmile dospějeme, stáváme se svého štěstí strůjci, a pak už se zkrátka musíme starat, abychom peníze měli. Někdy na spotřebitelské a někdy na podnikatelské potřeby, což už je ale vlastně vedlejší.

Ovšem zatímco bychom si peníze měli být schopni zajistit, tedy vydělat, nejednou se tak neděje. Můžeme pracovat kdekoliv a jakkoliv, a vždy je tu určitá míra rizika, že nedostaneme za své podané výkony tolik, abychom se tím dost kvalitně uživili.

čínské peníze

A co potom? Co když nám peníze scházejí příliš citelně? Pak si můžeme v případě, že už to tak dál nejde, aspoň půjčit. Není to sice zrovna ideální řešení, ale někdy i to pomoci dokáže. Když potřebujeme překlenout časově omezené finanční potíže a když později dokážeme půjčené peníze vrátit jejich poskytovateli.

A proto se v tísni často bere 100% hypotéka https://www.hypoteka-bez-registru.net/. Protože tu může získat kdekdo a v kterémkoliv okamžiku. A stačí k tomu jenom málo. Kdo má nemovitost, kterou nabídne jako zástavu, a kdo má na splácení, ten tu uspěje. A s penězi se mu žije líp než bez nich.