Služby

Nezapomínejte na péči o svůj chrup

Každý známe někoho, kdo se často chlubí tím, že k zubaři nechodí a nic mu není. Někteří si dokonce ani nečistí zuby s tvrzením, že plak jejich zuby ochrání. A pak po letech je ukrutná bolest dožene. Jenomže poté mnohdy nemohou zubaře sehnat a měsíce se s bolestí potýkají sami. Když se jim nakonec povede najít volné místo na zubní klinice, jsou jejich zuby v tak příšerném stavu, že mají na výběr už jen dvě věci: vytrhat, nebo opravit za nemalou částku. Přitom stačilo jen pravidelně navštěvovat zubaře.

zubař a pacient

Že jsou zubaři drazí? Podívejte se nejprve na ceník stomatologických výkonů https://clinicplus.cz/cenik-melnik/. Preventivní prohlídky, základní ošetření, rentgen i anestezie jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. A právě díky nim v budoucnu můžete ušetřit nemalé částky za nutné výkony, když stomatolog zachraňuje vaše zuby.

Co tedy můžete pro své zuby udělat?

  • Pravidelné návštěvy zubní ordinace, minimálně jednou, nebo dvakrát ročně.
  • Pravidelné čištění zubů kartáčkem, mezizubním kartáčkem a zubní nití.
  • Pravidelné návštěvy zubní hygieny.

Co je to zubní hygiena?

Stejně jako navštěvujete ordinaci svého dentisty, můžete navštěvovat zubní hygienu, mnohdy sousedící a spolupracující s ordinací zubaře. Na zubní hygieně vám specialista odstraní zubní plak a zubní kámen, skvrny způsobené kávou, čajem, cigaretami, a naučí vás, jak správně o zuby pečovat. Pravidelnými návštěvami zubní hygieny se můžete vyhnout paradentóze, i jiným problémům s vaším chrupem.

fotografie úsměvu

Jak sehnat zubaře?

Obvolali jste již několik klinik a všude mají plno? Tento problém řeší poslední dobou čím dál víc lidí. Zubaři odchází do důchodu a na jejich místo je čím dál méně zástupců. Můžete zkusit zajít na pobočku vaší pojišťovny a požádat o pomoc, z praxe ale víme, že se vám dostane maximálně seznamu zubařů v okolí, které můžete obvolat, ale pravděpodobně se stejným výsledkem. Poté nezbývá, než se porozhlédnout jinde a zkrátka k zubaři dojíždět. Nakonec je to lepší, než nechat vaše zuby pozvolně se rozpadat. Zkuste kontaktovat Clinic+, kteří mají kliniky ve čtyřech městech České republiky, a díky stále se rozšiřujícímu týmu ještě nabírají nové pacienty.