Online

Online komunikace

Online komunikace znamená komunikace pomocí internetu. Přes internet se dnes může dělat spousty věcí, ale komunikace určitě patří mezi jedny z nejdůležitějších částí, co se dějí na internetu. Komunikovat můžeme na sociálních sítích, či v různých aplikacích.

Nejznámější komunikací, kterou používají všichni jsou e-maily. Asi neexistuje nikdo, kdo používá internet a neodeslal e-mail. Přes e-mail je sice docela obtížná komunikace, protože nikdy nevíme, kdy si to ten na druhé straně přečte ale na nějakou korespondenci se zaměstnavatelem toto bohatě stačí.
Mobilní telefon

Existuje několik sociálních sítí, přičemž většinu z nich vlastní Facebook, takže je úplně jedno, jakou sociální síť si vybereme. Máme Instagram, který je primárně určený na fotografie, Twitter, Snapchat, Messenger, WhatsApp, Skype atd. Mezi nejvíce používané komunikátory podle mě patří Skype a WhatsApp ale dnes většina lidí využívá messenger, který umí skoro vše a najdeme na něm skoro každého kdo se připojil k sociálním sítím.

Nástupem těchto technologií se svět neskutečně propojil, protože můžeme kontaktovat někoho kdo je na druhém konci světa, a můžeme si, jak psát, tak i něco vidět a ukazovat si, což je určitě věc, o které naši předchůdci snili ale nic takového v tu dobu neexistovalo.
Psaní, klávesnice, počítač

Velkou výhodu vidím v tom, že je mezi námi opravdu rychlá komunikace ale jako nevýhodu vidím to, že tím že je komunikace elektronická a skoro okamžitá, tak někteří lidé se vyhýbají té komunikaci ústní a mají s ní velký problém. Je docela hloupé, když dva lidé sedí vedle sebe a dopisují si přes telefon. Proč tedy sedí vedle sebe? To snad není takový problém otevřít tu pusu a promluvit na sebe. Chápu, že jsou občas věci a situace, které se hodně těžko probírají ústně anebo se bojíme reakce, ale když už ten malér je, tak je ten problém potřeba řešit z očí do očí.

Uvidíme, jak se bude online komunikace rozšiřovat a jestli se objeví nějaké nové aplikace, přes které bychom si mohli něco posílat, anebo jestli zůstaneme pořád u těch stejných.