Online

Nebuďte chudí

Pokud se člověku nedostává v určité etapě jeho života peněz, může tento strádat někde v ústraní a utěšovat se třeba tím, že je aspoň zdravý. Ovšem jistě mi dáte za pravdu, že to není rozhodně nic ideálního, že to není život, o který by bylo záhodno stát.

Jenže i když o bídnou existenci nikdo nestojí, mnozí z nás se v ní ocitají nebo aspoň teoreticky ocitnout mohou. Někdy výjimečně, jindy třeba i opakovaně, to je různé. A pokud se z toho chce člověk dostat co nejpohodlněji, volí nejednou řešení zvané půjčka. Což je ten zdánlivě nejjednodušší případ, jak přijít k penězům.

dolarová rulička

Proč říkám ‚zdánlivě‘? Přece proto, že aby člověk své potíže v podobě půjčky vyřešit mohl, musí nejprve najít někoho, kdo mu půjčí. A to není nejednou zase až tak snadné, jak by se mohlo zdát. Protože každá instituce, která půjčky nabízí, požaduje záruky, že se jí tyto finance v pořádku vrátí. A dát dostatečné záruky bývá nejednou nad možnosti toho, kdo se dostal do potíží.

A co když takovému strádajícímu žadateli odmítnou pomoci? Co když tento navštíví nějakou finanční instituci, vyplní horu lejster, doloží kdeco, a nakonec se klidně i po hodně dlouhém čekání dozví, že nic nedostane, protože neodpovídá kritériím, jež jsou tu rozhodující?

eura a dolary

Pak přijde vhod nebankovní společnost. A sice proto, že se zde nabízejí hypotéky bez registru, jež mohou prokázat skvělé služby jak podnikatelům, kteří potřebují investovat do své chřadnoucí živnosti, tak i spotřebitelům, kteří potřebují prostředky na uhrazení svých životních nákladů.

Ten, kdo si zažádá o podobnou hypotéku, má jistotu, že dostane peníze s daleko větší pravděpodobností. A to proto, že se vše díky zástavě nemovitosti obejde bez důkladného prověřování žadatele a bez přehnaných požadavků, jež by na něho byly kladeny jinde. Tady stačí ona nemovitost, jež se dá do zástavy, plus schopnost splácet, a vše ostatní už se nastaví tak, aby to odpovídalo žadatelovým možnostem. A peníze jsou rázem k mání.