Zboží

Nebojte se zkoušet v kuchyni nové věci

Správná hospodyňka má doma pořádné zásoby všeho možného na pečení. Určitě u ní najdete různé mouky, cukry nebo ořechy. To se totiž doma nikdy neztratí. Mít doma tyto všemožné suroviny je mnohem jednodušší, než z nich něco upéct nebo vytvořit. Vždy se ale najde nějaký recept, který zvládnou upéct nebo uvařit i ti, kterým to v kuchyni jindy moc nejde.

pečení

Zkuste se jednou za čas vzdát svých oblíbených a ověřených receptů a vyzkoušejte něco nového. Kromě klasických buchet a moučníků můžete zkusit upéct moderní dezerty jako jsou například tartaletky nebo Pavlova dort. Pokud milujete pomazánky a oříšky, můžete si zkusit udělat vlastní lískooříškovou pomazánku, na kterou vám určitě bude stačit 1 kg lískových ořechů. Taková sladká domácí pomazánka bude výborná na svačinky i snídaně a budou z ní mít radost i děti. Stejně tak můžete zkoušet různé druhy úprav masa, brambor nebo těstovin. A že se vám někdy něco nepovede? Nenechte se odradit, vždyť žádný učený z nebe nespadl a praxe dělá mistry. To že se vám to nepovedlo jednou neznamená, že se vám to nepovede příště. Určitě totiž budete vědět, kde jste udělali chybu a příště si dáte pozor. Z nových jídel bude mít určitě radost celá rodina a vám se podaří rozbít jednotvárnost toho, co vaříte.

ořechový moučník

Nezapomínejte na to, že jídlo nemusí vždy vypadat skvěle aby bylo dobré. Někdy je tomu právě naopak. Vzhled chuť jídla neovlivní, tak se nenechte odradit třeba tím, že neumíte věci hezky naservírovat. Vždy najdete spoustu inspirace na to, jak jídlo poskládat na talíř, na internetu, ale chuť z počítačové obrazovky nebo mobilu určitě neucítíte.

Abychom to tedy na závěr shrnuli – pečte, vařte, smažte a nakupujte i to, co byste jindy nekoupili, protože jste to ještě nevařili nebo nepekli a máte strach, protože nevíte, jak by vaše pokusy v kuchyni dopadli. Můžete začít jednoduššími recepty a postupně zkoušet těžší. Čím více neobvyklých jídel budete zkoušet, tím více vám zachutnají.