Finance

Jsou mobilní domy vhodné i pro naše podmínky?

Asi jen málokdo z nás touží po životě v karavanu. Mobilní domy zkrátka není něco, co by u nás bylo nějak zvlášť zakotveno. A není divu, koneckonců se na náš trh dostaly teprve nedávno a jejich cena také není zrovna nejmenší.

batoh1

Přesto se i u nás najdou lidé, kterým se tento koncept líbí. Nechtějí být vázáni na jedno místo, ale přijíždět a odjíždět, jak se jim zachce. Pro většinu z nás je však tato představa absurdní, a to i pro ty, kteří se počítají mezi romantiky. Proč?

Máme zde několik rozdílů. Tím prvním je naše mentalita. Jsme zvyklí mít někde své kořeny, svůj domov, místo, kam se můžeme vždycky vrátit. Často, zvláště na vesnicích a v menších městech, známe ostatní lidi, především své sousedy. S mnohými jsme přáteli a vzájemně si pomáháme.

dodavkypodstromy

Jistě, mnozí z nás odjíždí na chatu či chalupu, avšak to není ani zdaleka to samé. Především, chatu máme stále ve stejné oblasti. Tam, kde to známe, víme, kde co je, kde co leží. Zkrátka se nám nechce stále podnikat kroky do neznáma.

Druhý důvod je mnohem prozaičtější: jen málokdo má zaměstnání, které by mu tento životní styl umožnilo. To by totiž předpokládalo, že může pracovat z kteréhokoliv místa v republice, a tak tomu rozhodně nebývá. A pokud už někdo má práci z domova, pak ví, že tyto nebývají příliš dobře placené a slouží spíše jako přivýdělek například na mateřské dovolené. Zkrátka nemůžeme cestovat po republice, neboť v pondělí se musíme ukázat v zaměstnání.

Posledním důvodem je pak fakt, že u nás je všude blízko. Z jednoho konce republiky na druhý dojedete během několika hodin. Nepotřebujete tedy plánovat několikadenní cestu, pokud chcete navštívit například nějaký hrad či zámek, nebo přírodní památku.

Je vidět, že je zde poměrně dost důvodů, proč se u nás tento životní styl nerozvinul. Ale kdo ví, s rozvojem internetu je možné, že se situace změní. Nezbývá nám, než počkat.