Zboží

Jak vybrat dětské odrážedlo?

Odrážedlo pro holčičky nebo kluky je rozhodně skvělá věc a s jeho koupí byste neměli otálet. Právě díky tomuto vozítku se děti poprvé učí rovnováze, odhadování vzdálenosti nebo samotnému řízení. Následný přechod na klasické kolo s přídavnými kolečky už bude pro dítě hračka. Na českém trhu najdeme nespočet výrobků, u kterých výrobce garantuje ten nejlepší materiál i bezpečnostní prvky. Ovšem, který výrobek opravdu stojí za koupi a na co bychom si při výběru dát pozor?Dětské motorka

Jistě namítnete, že v dobách našeho dětství nic jako dětské odrážedlo neexistovalo. Dostali jsme klasické menší kolo, u kterého nám rodiče odmontovaly šlapky, nebo jsme si jich zkrátka nevšímali. Jenže doba poněkud pokročila a tak můžeme našim dětem dopřát hned několik vozítek, které je pomalu ale jistě připraví na opravdovou jízdu na kole.

Jak správně vybrat? Rozhodující je velikost i materiál

Začneme u velikosti vozítka, dítě by mělo hravě dosáhnout oběma nožičkama na zem. Pokud bude došlapovat pouze na špičky, rozhodně je pro něj moc velké a velmi snadno by mohlo dojít k úrazu. V první řadě by se nemohlo dostatečně odstrkovat a následně ani dobře zabrzdit. Nejlepší možností tedy je, pokud se dítě dotýká celými chodidly, jelikož v takovém případě se cítí nejbezpečněji.

I větší vozítko můžete poštelovat snížením sedadla, které je v mnoha případech posuvné. Jen si dávejte pozor na rozsah nastavení, kterým disponuje. Minimální výška vám určí, od kdy může dítě na vozítko usednout a maximální výška sedu zase, jak dlouho ho může využívat. První jízda

Stejně důležitý je i materiál, ze kterého je vozítko vyrobené. Odrážedla můžete ve většině případů pořídit pouze ve třech materiálových provedení a to dřevo, kov a plast. Kovová vozítka bývají často vyrobená z ocelové nebo hliníkové slitiny, jenže v takovém případě je vozítko sice bytelnější, ale o to těžší.