Dům a byt

Dům nebo byt pro psa

Je rozdíl jestli vychováváte psa v domě nebo v bytovém domě. Psa můžete vychovávat kdekoliv, ale musíte mu k tomu vytvořit vhodné podmínky. Pořizujete psa do bytu a volíte rasu? Rozhodně je lepší něco menšího nebo středního. Samozřejmě si do bytu můžete pořídit i Rhodéského Ridgebacka, u kterého je typické přežívat uvnitř, ale musíte počítat s tím, že to už není malý pes.
 pes venku
Pes v bytovém domě na Vás bude zcela odevzdaný. Do bytu je lepší menší pes. Výběr je na Vás. Jen vy určíte, kdy se bude moci jít vyvenčit a kdy ne. Určitě nebude mít tolik prostoru jak na zahradě. V bytě se může pes nudit a vyvádět špatné věci. Není to ovšem pravidlo, pes zvyklí od útlého věku většinu času prospí a přizpůsobí se majiteli. Jestli psa naučíte na sedačku a do postele stane se z něj váš největší kamarád s upřímnou láskou. Takže ani pes v bytovém domě netrpí.
 
Pes v rodinném domě může být jakkoli veliký, ať to bude Německá doga nebo Čivava. Ovšem na hlídání jsou lepší větší psi, aby budili respekt a hlídali obydlí. Pes v domě se zahradou může přebývat jak v domě tak na zahrad. Bude mít více prostoru. Může venku běhat, řádit, hrát si a zažívat nové věci. Hry ve spadlém listí, radovánky ve sněhu, lovení ptáčku a veverek. Když budou majitelé chtít, mohou mít psa i v domě kde jim bude dělat společnost. Pes v rodinném domě se zahradou bude určitě šťastnější než v bytovém domě. Venčení může probíhat na zahradě, jen je pak potřeba uklidit exkrementy. Pes má více svobody.
pes a morče
 
Každý si nemůže dovolit velký a prostorný dům se zahradou, aby měl pes ideální podmínky. Lidé s láskou ke psům mohou mít své mazlíčky v bytě, na chatě nebo v domě. Důležité je, že je o čtyřnohé stvoření dobře postaráno a nic jim nechybí. Proto jestli zvažujete pořízení pejska a nevíte, zda bude byt pro něj ideální, neváhejte. Stačí věnovat jen dost lásky.

 

5/5 - (2 votes)