Zboží

Čelenky na tenis pomáhají udržet pozornost při hře

Tenisová čelenka sportoaza.cz a potítka na zápěstí nevyužívají tenisté jen pro parádu, aby si zvýšili svou image na kurtu, tyto zdánlivě hloupé pomůcky mají při hře velký význam.

Všimli jste si někdy záběrů z tenisových turnajů ze sedmdesátých let minulého století? Mezi nimi se na kurtech pohybuje mnoho hráčů s dlouhými vlasy, což bylo tehdy v módě, a právě čelenka brání dlouhým vlasům padání do čela, takže lze sledovat hru a hráč není rozptylován pohybem vlasů po tváři. Čelenka a potítka mají však ještě jeden význam, odsávají pot a ten pak nestéká po obličeji, což je podobné, jako u dlouhých vlasů. Potítka na zápěstí zas brání stékání potu do dlaní, a to je pro bezpečný a pevný úchop tenisové rakety klíčové.

hráčka s tenisovou čelenkou a potítkem na zápěstí

Tenisovou čelenku využijete i jinde

Cyklistika – cyklistům, kteří neradi využívají rukavice, mohou tenisová potítka bránit stékání potu z rukou na řídítka a udržet tím pevný úchop. Je to podobné, jako u tenisu s úchopem rakety. Cyklista rovněž může užít čelenku pro odvádění potu kvůli nepříjemnostem na obličeji, což při jízdě zbytečně rozptyluje pozornost a snižuje její komfort.

hráč tenisu s potítkem na zápěstí

Běžky – někteří běžkaři za slunečného počasí nosí raději čelenky, než čepice, stačí jim, když čelenka prohřívá oblast čela, zatímco vlasová pokrývka nemusí být za takových podmínek chráněna. Samozřejmě lze využít čelenku i při sjezdovém lyžování za jarního počasí na bezpečném svahu, kde se obejdete bez přilby.

Práce na zahradě za slunečného počasí – s čelenkou si můžete zlepšit i pracovní komfort, např. při natírání dřevěného plotu, kdy máte ruce od lazurovacího laku a kvůli každé lechtivé kapce potu se nemůžete jen tak zlehka podrbat na tváři, to byste byli za chvíli barevní stejně, jako ten plot. Čelenka samozřejmě může posloužit i při zahradnických pracích – obrývání záhonu, při sekání trávy, stříhání živého plotu atd.