Lifestyle

4 tipy, jak vést zdravější životní styl

1. Stanovte si cíl

Každý může považovat zdravý životní styl za něco úplně jiného. Udělejte si tedy zkoušku svědomí – uveďte seznam věcí, kterých se chcete vzdát. Může to být odvykání od kouření, omezování konzumace alkoholu nebo nezdravých potravin nebo dokonce minimalizování nákupu oblečení (s ohledem na rozpočet a ekologii). Pak si vytvořte seznam toho, co chcete udělat např. – zlepšení hygieny spánku, nejméně 5 000 kroků denně, pravidelné pití více vody atd. Můžete také uvést počet tréninků za týden, požadovaný kalorický obsah jídel, jaké testy je třeba udělat atd. Díky tomu bude pro vás snazší implementovat všechna tato ustanovení.
žena cvičí jógu

2. Připravte si stravu podle svých potřeb

Polotovary, instantní jídla a krabičkové diety nejsou přizpůsobena vašim potřebám, často také neslučitelné s preferencemi chutí. Místo toho doporučujeme, abyste se poradili s dietologem (např. abyste snížili kilogramy), nebo jednoduše sledovali, co jíte více. Přečtěte si štítky, sáhněte po nezpracovaných a výživných potravinách, připravte chutná jídla.

3. Pamatujte na aktivitu

Pohyb je stejně důležitý jako strava. Sázejte na pravidelnou činnost – chůze, jízda na kole, běh. Pokud dáváte přednost intenzivnějšímu cvičení, vyplatí se koupit si permanentku. Doporučujeme skupinové kurzy – instruktor prezentuje techniku ​​důkladně, můžete také navázat zajímavé vztahy. Nezapomeňte také, že jsou k dispozici třídy s různou intenzitou, takže nemusíte být odrazováni, ale systematicky zvyšovat laťku.
kafe, pero a zápisník

4. Pravidelně se kontrolujte

Ve skutečnosti je to prioritní záležitost. Chcete-li vést zdravý životní styl, musíte se postarat o své tělo. Nezapomeňte na pravidelné kontroly a když se vám něco nezdá – domluvte si schůzku s doktorem. Uvědomujeme si, že někdy budete muset dlouho čekat na specializovanou schůzku, ale mějte na paměti, že nikdy nemůžete ušetřit na zdraví! Jedná se o největší, nejcennější a nejziskovější investici!