Nezařazené

Šťastný a naplněný život – jde to jednoduše?

Jestliže máte pocit, že váš život není takový, jaký byste si ho představovali, pak vězte, že vše záleží jen na vás. Každý z nás má sice jinou startovní čáru a někdy je těžké dostat se tam, kam potřebujeme. Recept na štěstí je ale jednoduchý. Je třeba si uvědomit, že ke spokojenému životu je potřeba dělat to, co vás baví, a obklopovat se lidmi, které máte rádi, jinak je vše jen o vašem přístupu a změně způsobu myšlení! Vězte, že peníze ještě nikoho doopravdy a dlouhodobě spokojené neučinily, ačkoliv bez nich to samozřejmě nejde.

skok do vody

Základem je naplnit svůj život činnostmi, které vás baví a lidmi, které máte rádi. Tak jednoduché to je. Pracujte vytrvale na tom, abyste se mohli živit tím, co vás bude bavit. Nebojte se změnit práci nebo studijní obor, učte se, zlepšujte, pracujte na sobě! Vedle toho se snažte naplnit svůj čas různými koníčky nebo činnostmi, které vás vnitřně naplňují. Jestliže máte pocit, že nevíte, co sami se sebou, že vlastně netušíte, co by vás v životě bavilo dělat, pracujte na sobě. Poznávejte nové věci, místa, činnosti, cestujte, seznamujte se s novými lidmi, čtěte seberozvojovou a motivační literaturu. Choďte hodně do přírody, snažte se být sami se svými myšlenkami, můžete si vést deník, zapisovat si různé nápady a svoje pocity. Jen díky tomu, že vystoupíte ze své komfortní zóny a budete poznávat dosud nepoznané, můžete přijít na to, co je pro vás to pravé, ať už jde o činnost, která vás bude živit, nebo koníček. Stejný princip platí pro lidi, kterými se obklopujete. Stýkejte se s těmi, kteří vás nevyčerpávají, nezahlcují negativní energií, ale naopak vám přináší radost, motivaci, pozitivní energii! Vedle reálného života to platí i pro virtuální svět, nesledujte na sociálních sítích lidi, kteří ve vás vzbuzují negativní pocity.
běhání s balonky

Radujte se z maličkostí. Zní to jako klišé, ale je to tak. Snažte se různé drobné radosti zařadit do běžného života a dát jim určitou pravidelnost. Budete se tak mít neustále na co těšit. Většina lidí logicky nemá peníze na to, aby si neustále pořizovala nové oblečení, elektroniku, atp. Přesto si můžete dopřávat maličkosti, které vás potěší. Například otravné pondělí si zpříjemněte vždy tím, že si cestou z práce/školy koupíte nebo půjčíte v knihovně časopis a doma si dopřejete chvilku pro sebe. Stejně tak můžete v konkrétní den mít domluvené schůzky s kamarádkou. Můžete si naplánovat filmové večery s partnerem/kamarády. Nemusíte utrácet ani peníze za kino nebo restaurace, obdobný zážitek si můžete připravit i doma. Ať už jde o kulturu, sport, dobré jídlo, snažte se tyhle vaše radosti zařadit do každého všedního dne!