Služby

Proč si zalyžovat zrovna v Čenkovicích

Prosluněné i zastíněné svahy – v Čenkovicích máte k dispozici dva typy svahů. První se nachází na severozápadním hřbetu Bukové hory, kam přímé sluneční záření v zimě dopadá jen zčásti, a to zejména krátce po východu slunce anebo těsně před jeho západem. V průběhu dne jsou svahy kryté lesním průsekem a tím pádem se tu také může déle udržet sníh. Druhé typy svahů na sjezdovkách Vigona a Čenkovická jsou naopak prosluněné, orientované na jih, takže si tu užijete sluníčka, pokud samozřejmě vysvitne, což je velmi příjemné zejména při jarním lyžování na konci února a začátkem března.

lyžování v Orlických horách

Obtížnost – v Čenkovicích se nemusíte obávat, že byste se tu nudili, pokud jste pokročilí lyžaři, anebo naopak se tu strachovali, že si tu lidově řečeno „namlátíte kokos“. Můžete si vybrat sjezdovky modré a červené obtížnosti a lyžovat na společný skipas i na druhé straně Bukové hory, na sjezdovce Mlýnice, či na Heroltické, pokud je dostatečně vysněžená a otevřená.

Orlické hory

Délka sjezdovek – Vigona a Čenkovická jsou krátké sjezdovky o délce cca 400 metrů, sjezdovky Svitavská a Třebovská jsou přibližně dvojnásobně dlouhé, a máte-li rádi velmi dlouhé tratě, vřele vám doporučujeme vyzkoušet Mlýnici. Ta měří zhruba dva kilometry, tedy je to, jako kdybyste tu sjížděli sjezdovku Vigona pětkrát za sebou.

Krásné prostředíČenkovice ski https://www.skibukovka.cz/cz/ lákají lyžaře nejen na příjemné lyžování, ale celkovou atmosféru rozhraní Orlických hor a Králického Sněžníku. Na horách se lépe zregenerujete, naberete potřebnou sílu, odpočinete si od městské stresující honičky a možná, že vás pobyt na horách přesvědčí navštěvovat toto prostředí častěji, anebo dokonce zakoupit v horském prostředí chatu a přestěhovat se tam natrvalo. Hory zkrátka dovedou člověka mnohdy překvapit až tak, že je schopen změnit životní styl a především své životní hodnoty.