Nezařazené

Podle čeho by si měl člověk vybrat vysokou školu

Neznám moc lidí, kteří by po střední škole šli na stejný obor, který studovali i na vysokou. Přece jen se jejich priority od čtrnácti nebo patnácti let, kdy si střední školu museli vybrat, změnily. Ovšem jsou tu i tací, kteří na stejný obor, jemuž se čtyři roky věnovali, jdou i na vysoké škole. Pro ty tento článek není. Ti už mají jasno. Přejděme tedy k aspektům, které by vám mohli vybírání usnadnit.
přednáškový sál

1. Veletrhy vysokých škol

Není nic jednoduššího než jít na nějaký veletrh, kde se vám jednotlivé univerzity představí. Uvidíte zde jejich nabídku fakult, oborů a můžete si pohovořit s některými studenty, kteří vám řeknou, jak to na škole chodí. Potom si už uděláte zhruba obrázek, kde by se vám mohlo líbit.
svázané knihy

2. Den otevřených dveří

Dalším krokem po absolvování veletrhu je navštívení konkrétních univerzit. Může se vám stát, že některé univerzity budou mít den otevřených dveří ve stejný den a vy nestihnete všechny obejít. Je možné se domluvit na prohlídce školy individuálně, ale v tomto případě už budete muset vědět alespoň jaká fakulta by vás zajímala nejvíc.
oslava promoce

3.  Napsat si body

Pokud si stále nejste jistí ať už výběrem univerzity či tím, co by vás vlastně bavilo, sepište si body. Je to jednoduchý krok, ale účinný. U škol, kde máte dilema si sepište PRO a PROTI. Jistě vám vyjdou žhaví favorité, na které si můžete podat přihlášku.
V momentě, kdy svádíte souboj sami se sebou a vůbec netušíte, co by vás bavilo, chápu, že tento krok je opravdovým krokem do budoucnosti, máte hned několik možností. Můžete si sepsat opět řadu bodů. Toho, co vás baví, jaké povolání byste chtěli vykonávat nebo si udělat nějaký test na internetu, který vám vyhodnotí sám, na co se hodíte.
Stále váháte? Pravděpodobně to chce ještě čas, který se dá využít rokem stráveným v zahraničí. Třeba vás něco napadne tam.
Teď už mi nezbývá nic jiného než vám popřát štěstí, jak s výběrem, tak u přijímaček. A ráda bych vám připomněla, abyste nezapomněli podat přihlášku v čas!