Nezařazené

Jak vybrat správnou židli

Pokud máte sedavé zaměstnání nebo sedíte doma u počítače a bolí Vás některá část těla a jste ze sezení unavení je to první známka toho, že je něco špatně. Základ zdravého sezení znamená správně vybraná židle. Díky správné židli a správnému sezení se zlepšuje náš krevní oběh, odbourává se stres a hlavně Vás nebolí záda. Aby bylo sezení pohodlné, musí židle splňovat několik kritérii, které Vám pomohou si vybrat z velkého množství nabízených židlí. Při výběru se tedy zaměřte na ergonomické požadavky správného sezení, anatomií lidského těla, dlouhou životnost, snadnou údržbu a nesmíme zapomínat na moderní vzhled. Jak může stylová a pohodlná židle vypadat se dozvíte .
židle u jídelního stolu

Na co se zaměřit při výběru židle


Doba sezení:
· Krátkodobé sezení je takové, které se časově vejde do 4 hodin. Při tomto sezení nezáleží na zvolené mechanice židle.
· Pokud na židli sedíte denně 4-12 hodin je vhodná synchronní mechanika nebo také židle houpací
· Pokud sedíte na židli více, jak 12 hodin je nezbytnou nutností synchronní židle s pohyblivou osou sedáku i opěrky pro pohodlné sezení.
Potahový materiál:
Potahový materiál židle můžeme rozdělit na tři materiály. A to síťovina, kůže a čalounění. Každý materiál má své pro a proti.
· Pokud si zvolíte síťovinu, její výhodou je prodyšnost. Doporučuje se pro lidi trpící hemeroidy.
· Kůže je velmi estetická a vypadá na židlích luxusně. Pravá kůže je velmi nenáročná na údržbu. Za to syntetická je levnější, ale její životnost není tak dlouhá. Kožené židle se, ale nedoporučují při dlouhých 12 hodinových sezení.
· Čalounění je velmi oblíbené, které se doporučuje pro sezení do 12 hodin. Oblíbené je pro svou izolační schopnost. Existují i speciální čalounění vhodné pro sezení dle jak 12 hodin.
pohodlí v kancelářské židli

Kolečka:
· Tvrdá kolečka jsou určena napovrch-koberec
· Pokud zvolíte měkká kolečka, hodí se do pokojů nebo kanceláří, které mají povrch z lina, dlažba, plovoucí podlaha
· Samozřejmě existují i univerzální kolečka, které se hodí na všechny povrchy. Mají měkký střed a tvrdý okraj
Správně vybraná židle Vám bude sloužit mnoho a mnoho let a sezení na ní pro Vás bude příjemným odpočinkem.