Nezařazené

Naplánujte si dovolenou s přáteli bez turistických průvodců

Cestovní kanceláře se snaží prosperovat a nabízet lidem své služby i s mnoha různými benefity. Mohou to být zvýhodněné pobyty last minute, mohou být součástí pobytů wellness služby, může jít o propagaci některých sportovních aktivit, turistických výletů po okolí, návštěvu historických pamětihodností atd. I ve snaze o zkvalitnění služeb to však nemusí přinášet kýžený efekt vzhledem k tomu, že potenciální klienti mají k dispozici pouze omezený rozsah informací. Nemusí totiž vůbec vědět, jak to na dotyčném místě vůbec vypadá, zda je odtud zajímavý výhled do krajiny, jak moc je krajina členitá, kopcovitá či naopak rovinatá, zda je v okolí dostatek zeleně, zda jsou tu k dispozici vodní zdroje pro provozování vodních sportů atp.

kanál YouTube

Tímto vám chceme naznačit, že je mnohdy výhodnější naplánovat si dovolenou sami a nespoléhat se na kusé informace, ale zejména na videa natáčená z dronů. S nimi totiž získáte naprosto dokonalý přehled o prostředí, kam se chystáte vydat. Dron je skutečně úžasný vynález a dají se s ním provozovat neuvěřitelné věci. Můžete jej vyslat těsně nad koruny stromů, můžete jej ponechat v letovém koridoru těsně nad hladinou přehrady, můžete s ním vystoupat nad nejvyšší bod v okolní krajině a odtud mít perfektní přehled, lepší než z mapového podkladu.

horský terén v Krkonoších

Videa na sociálních sítích

Budete-li plánovat vaši dovolenou, máte jedinečnou možnost vyhledat např. na YouTube videa snímaná z dronů, která se týkají vámi hledaných oblastí. Ta vám doporučujeme vždy stahovat pomocí video downloaderu https://www.stahujvidea.cz/, protože je jejich vlastník může smazat bez udání důvodu a v podstatě kdykoli. Stažená videa pak lze předvádět vašim blízkým a společně se pak rozhodovat o tom, kam se vlastně vypravit. Tímto způsobem můžete nejen obejít cestovky a ještě ušetřit, ale mnohdy i přijít na to, že jsou u nás zajímavá místa, která nejsou zrovna zařazována mezi doporučované lokality.