Zboží

Když vyčistit koberec, tak systémem Rotovac

Barefoot chodníčky a tzv. senzorické koberečky získávají v dnešní době na popularitě a bosonohé turistice se věnuje čím dál více lidí. Je to jeden ze současných fenoménů, který zřejmě souvisí s tím, jak moc si uvědomujeme důležitost reflexních bodů na ploskách našich chodidel.

kusový koberec

Chodit venku v přírodě naboso se samozřejmě vyplácí za příznivého počasí a hlavně tam, kde naše nohy nemohou přijít k úhoně, na površích sice hrubých, ale v zásadě čistých, přírodních, bez syntetických chemikálií a průmyslových odpadů.

vlákna koberce

Našim nohám bychom měli věnovat více péče i doma. To znamená, vyzout se z obuvi, v níž trávíme v zaměstnání většinu času, a konečně si dopřát něco přirozeného – chůzi naboso. Právě proto mají v domácnostech velký význam povrchy velmi měkké a příjemné, tedy koberce. Můžeme část místnosti vyhradit i pro stimulační kobereček s různými výrůstky, který může zastoupit i reflexní masáž, ovšem důležité je, aby si nohy mohly odpočinout na něčem měkkém, teplém a hebkém.

Mít doma koberec je velký benefit, na rozdíl od podlahy prkenné, laminátové, plastové či keramické nebo kamenné. Kontakt s měkkou a teplou podlahou je velmi příjemný, ale „něco za něco“. I pravidelně vysávané koberce v sobě zanechávají některé nečistoty, co vysavač „nepobere“. Dalším problémem se může stát právě typický odér, který naše chodidla kolem sebe šíří díky neúnavné činnosti symbiotických bakterií. Pokud chodíte doma naboso bez ponožek velmi často, koberec je vlastně svým způsobem také ponožkami. Zatímco ponožky končí v pračce, koberec nikoli. Právě to je jeden z důvodů, proč jej nechat čas od času vyčistit strojem. Třeba takovým, jehož dobré reference se po Internetu velmi rychle šíří – systémem Rotovac.

Až budete prohlížet ceník čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/cenik/, měli byste již vědět, na jakém principu pracují stroje Rotovac, abyste dokázali posoudit jejich vlastnosti a výhody vůči ostatním mechanismům, a tedy důvody, proč se tomuto patentovanému způsobu čištění dnes věnuje tolik pozornosti.