Nezařazené

Děti potřebují mužský vzor

Aby vaše dítko mohlo maximálně čerpat ze všech sociálních potřeb a hlavně zkušeností, potřebuje mít výchovu jak ze strany matky tak i otce. Maminky svým dětem dávají mateřskou lásku, která je rozhodně potřeba a kromě toho se dítědíky mamince naučí vnímat a chápat a to hlavně své pocity a svou osobnost. Každé dítě potřebuje ale i mužský vzor a to i za tu cenu, že spolu rodiče nežijí.
taťka s dcerkou
Postavení muže je v rodině velmi důležité. Muž by měl být pro rodinu jistotou, stabilitou a hlavně zázemím. Často se stává, že muž v rodině chybí a to má bohužel dopad na budoucí život jeho dětí. Tyto děti později postrádají autoritu, nemají k ničemu pořádně respekt a hlavně neznají druhou stránku výchovy, kterou jim dokáže poskytnout pouze mužský vzor.
Výchova dítěte se dá jak z pozice matky tak i otce přizpůsobovat, ale stejně jsou zde věci, které dělá matka a otec prostě jinak. Pro dítě je velmi důležité, aby nebylo ochuzeno o představu odlišného vnímání. Otec bývá nejčastěji živitel rodiny a mnohdy i přísnější co se týká v případě zlobení. Otec je ten, který v rodině uděluje pořádek a dýchá pro svou rodinu.
Ne jednou se stane, že partneři se od sebe začnou vzdalovat a vztah prostě nelze nějakým způsobem zachránit. Pro dítě to ale nemusí být úplně nejlepší. Dítě totiž potřebuje rodiče, kteří fungují a ne rodiče, kteří se neustále hádají a nemohou se vystát. Odloučení ale mnohdy znamená tu nejlepší volbu.
rodiče s botičkami
I přesto všechno by ale měla být výchova dětí společné téma, které by nikdy nemělo jít stranou a to ani v této situaci. Tím, že dítě nejčastěji zůstane v péči matky, otec pro něj může časem být cizí. O to více poté potřebuje lásku a komunikaci, o kterou je připravené. Je zásadní, aby každé dítě cítilo, že jeho otec je tady vždy pro něj a je kdykoliv připraven se poprat se vším, co mu vstoupilo do života.