Zboží

Dejte přednost raději zeleninovým šťávám


Mnozí výrobci potravinářského zboží sází na jednu lidskou neřest, a sice prodej očima. Lidský zrak totiž dokáže klamat a tímto vám jen připomínáme, jak důležité je vnímat i svým srdcem – vlastní intuicí, která napovídá, čemu dát přednost a čemu se raději vyhnout. Jakmile vejdeme do obchodu s potravinami a procházíme mezi regály, zaujme nás jako první věc obal. Je-li krásně barevný a atraktivní, láká nás vyzkoušet, co atraktivního se asi ukrývá uvnitř. A to je právě ten problém, uvědomte si, že obal vytváří průmyslový designér, a ten vůbec nemusí mít tušení, s jakým úmyslem chce výrobce někoho oklamat. Například u ovocných a zeleninových šťáv, pyré, zmrzlin, marmelád či pasírovaných kousků.

úroda broskví

Proto je velmi důležité sledovat etikety a číst složení. Vyhýbejte se zejména přidanému cukru, konzervantům, barvivům a různým stabilizátorům a dávejte přednost v tomto směru stoprocentním, pouze pasterizovaným koncentrátům. Například pasterizovaná pasírovaná rajčata bez chemické konzervace, anebo pasírované hrušky, jablečný stoprocentní džus atp.

červené jahody

To vše pro vás s láskou připravují i místní farmáři a využívají ke své práci přepravní IBC kontejnery. Jsou to velkokapacitní plastové skládací boxy s vnitřní jednorázovou (vyměnitelnou) vložkou, kam se umístí již částečně rozdrcené či lisované ovoce nebo zelenina, a ta pak putuje k dalšímu zpracování a ukládání do připravených kartonových krabiček nebo skleněných či plastových lahví.

IBC kontejner 1000l rozměry se skládají při přepravě na sebe do velkých výšek, až do pěti pater, přičemž nosnost každého boxu je až pět tun. Kontejnery putují při přepravě na speciálních plastových paletách a tímto způsobem je docíleno maximální efektivity logistických operací. Skládání kontejnerů navíc umožní operativněji využívat přepravní i skladové prostory.