Služby

Stěhování v Praze musí proběhnout v poklidu, bez stresu

Každý z vás jistě dobře ví, že Covid-19 je nový typ viru, který zapříčinil zaplnění lůžek nemocnic až na kritickou úroveň, a tím pádem nutnost zavádět omezující krizová opatření. Ať už se stavíte k tomuto fenoménu jakkoli, jedno je jisté – počet těžkých průběhů nemoci je velmi vysoký a tak je načase zamyslet se nad tím, jak zlepšit svůj zdravotní stav a jít hlavně cestou preventivní. Jedinou spolehlivou zbraní proti respiračním virózám je vlastní imunita a na tu se musíme soustředit. Myslete na to i před stěhováním.

červený kamion

Balení věcí – začněte s balením včas, nejlépe půl druhého měsíce před stěhováním. Každý den se tomu věnujte maximálně hodinu, nic nepřehánějte, pamatujte, že stres snižuje imunitu dost výrazně.

Požádejte o balicí materiál stěhovací firmu – ty mají k dispozici dostatek flexibilní i bublinkové fólie, kartonových krabic a mohou vám doporučit i vhodné pracovní postupy. Nespoléhejte na krabice z obchodů, budete je shánět dlouho a zbytečně vám to bude brát energii.

zasněžená silnice

Nábytek – nedoporučuje se rozebíratelný nábytek stěhovat v sestaveném stavu, tím se zkracuje životnost spojovacích dílů. Můžete demontáž a sestavení nábytku svěřit stěhovací firmě a ušetřený čas i námahu věnovat sobě a vlastnímu zdraví. Věnujte se raději něčemu, co vás příliš neunaví a více relaxujte a odpočívejte. Těch starostí se stěhováním bytů Praha bude ještě dost.

Úředníci – ti vám dovedou sebrat tolik sil, že to někteří lidé omarodí. S tím vám stěhováci nepomohou a tak soustřeďte své síly právě sem. Budete potřebovat zajistit parkovací místo a v Praze to mnohdy vyžaduje navštívit odbor dopravy. Úředníci mají celý měsíc na vyřízení vašeho požadavku – pamatujte na to! Dalším krokem je nový občanský průkaz a přihlášení k pobytu, v dnešní době se stává, že strávíte ve frontě na novou „občanku“ i několik hodin. Změnu adresy musíte nahlásit na různé pojišťovny, bankovní a další instituce, někde stačí e-mailem, jinde musíte osobně.