Zboží

Se sršněmi nejsou žerty


Když nás poštípou komáři, je to nepříjemné. Když nás pobodají včely nebo vosy, je to někdy ještě daleko vážnější. A což teprve když se něčeho takového dočkáme od sršní! Již skutečnost, že jsou tyto poměrně velkým hmyzem, naznačuje, že je tu i větší riziko. A tak tomu také je. Poštípání od sršní je někdy hodně nepříjemné a někoho by mohlo třeba i zabít. Ne každého, ale oslabené jedince určitě.

Je jasné, že štípance od hmyzu nemáme rádi, a proto je stejně jasné i to, že se takovým tvorům raději vyhýbáme. A pokud nemáme jistotu, že jim někde unikneme, nejraději bychom je rovnou vyhubili.

snímek sršně

Hubení hmyzu není ale vždycky tak jednoduché, jak bychom si to my lidé přáli. Protože nemá moc smysl zabíjet jedince, pokud mají někde poblíž nás hnízdo, ve kterém jich je spousta, a likvidace celého takového hnízda, ve kterém a kolem kterého je spousta téhož hmyzu, je docela riskantním počinem. A kdyby třeba sršně hnízdící v naší blízkosti pochopily, že jim chceme jejich domov i s nimi zlikvidovat, vrhly by se na nás. A špatně by to dopadlo.

A když tedy zjistíme, že je v našem dosahu sršní hnízdo, neměli bychom si s ním a sršněmi v něm zahrávat. A měli bychom na jeho likvidaci povolat profesionály. Ty, kdo to umí a kdo mají mimo jiné i ochranné prostředky vhodné pro tento účel.

snímek sršně

Když se ujmou likvidace sršních hnízd odborníci, můžeme se spolehnout na to, že se této potenciální hrozby zbavíme. Že skutečně dojde k likvidaci tohoto hmyzu, který by pro nás zaživa představoval nebezpečí, kterému se všichni raději vyhneme.

Možná to není vůči sršním zase až tak moc fér. Protože se ví, že tyto nebývají vůči nám lidem za běžných podmínek agresivní, protože je nezajímáme. Jdou po sladkém, ne po nás. Ale přesto je lepší se jich zbavit, protože jeden nikdy neví, kdy je čím třeba i naprosto nechtěně rozdráždíme. A pak přestávají být sršně něčím, co nás ignoruje.

Zboží

Se sršněmi nejsou žerty


Když nás poštípou komáři, je to nepříjemné. Když nás pobodají včely nebo vosy, je to někdy ještě daleko vážnější. A což teprve když se něčeho takového dočkáme od sršní! Již skutečnost, že jsou tyto poměrně velkým hmyzem, naznačuje, že je tu i větší riziko. A tak tomu také je. Poštípání od sršní je někdy hodně nepříjemné a někoho by mohlo třeba i zabít. Ne každého, ale oslabené jedince určitě.

Je jasné, že štípance od hmyzu nemáme rádi, a proto je stejně jasné i to, že se takovým tvorům raději vyhýbáme. A pokud nemáme jistotu, že jim někde unikneme, nejraději bychom je rovnou vyhubili.

snímek sršně

Hubení hmyzu není ale vždycky tak jednoduché, jak bychom si to my lidé přáli. Protože nemá moc smysl zabíjet jedince, pokud mají někde poblíž nás hnízdo, ve kterém jich je spousta, a likvidace celého takového hnízda, ve kterém a kolem kterého je spousta téhož hmyzu, je docela riskantním počinem. A kdyby třeba sršně hnízdící v naší blízkosti pochopily, že jim chceme jejich domov i s nimi zlikvidovat, vrhly by se na nás. A špatně by to dopadlo.

A když tedy zjistíme, že je v našem dosahu sršní hnízdo, neměli bychom si s ním a sršněmi v něm zahrávat. A měli bychom na jeho likvidaci povolat profesionály. Ty, kdo to umí a kdo mají mimo jiné i ochranné prostředky vhodné pro tento účel.

snímek sršně

Když se ujmou likvidace sršních hnízd odborníci, můžeme se spolehnout na to, že se této potenciální hrozby zbavíme. Že skutečně dojde k likvidaci tohoto hmyzu, který by pro nás zaživa představoval nebezpečí, kterému se všichni raději vyhneme.

Možná to není vůči sršním zase až tak moc fér. Protože se ví, že tyto nebývají vůči nám lidem za běžných podmínek agresivní, protože je nezajímáme. Jdou po sladkém, ne po nás. Ale přesto je lepší se jich zbavit, protože jeden nikdy neví, kdy je čím třeba i naprosto nechtěně rozdráždíme. A pak přestávají být sršně něčím, co nás ignoruje.