Zboží

Jak zesvětlit byt

Nevíte si rady, jak mít světlejší byt a tím ho i opticky zvětšit? Nemusíte nic bourat ani nijak moc zasahovat stačí jen pár triků.
Nejdůležitější je zbavit se všeho tmavého to je nábytek, tmavé dlouhé závěsy i různé dekorace. Pokud si potrpíte na záclony tak zvolte jen nějaké jednoduché, a ne moc vzorované, protože to nám světlo taky pohlcuje. Nepřehánějte to také s květinami na parapetu. Sice to vypadá pěkně a říkáte si, že pár květin nemůže přece ublížit ale bohužel ano i to je důvodem proč vám v domácnosti světla ubývá. Pokud se rozhodujete pro koupi dveří do pokojů tak určitě volte takové, které mají sklo a uvidíte kolik světla budete mít.Barvy, pastelky
Vymalování pokojů
V tomto případě určitě volte bílou, ale pokud máte rádi barvy tak dávejte přednost spíš světlejším a pastelovým. Na rozdíl od tmavších barev nepohlcují tolik světla a místnost se vám provzdušní a zesvětlí.
Nábytek v místnosti
Nepřehánějte to, protože i nábytek pohlcuje všechno světlo co v bytě máte. Stačí jen to nejnutnější, co potřebujete. Pokud toho dáte příliš moc a zaplníte celý pokoj tak se moc optického zvětšení ani světla nedočkáte. Spíš naopak prostor se zmenší a zbytečně přeplní. Zkuste zvolit spíše světlý nábytek béžový, šedý, světle hnědý nebo i bílí.Bílá stěna
Barva doplňků
Nebojte se na co nejvíce místech dávat dekorace v bílé barvě. I když je to spíš barva doktorů a není vám moc sympatická tak uvidíte, jak velký prostor vám to udělá. Pokud máte bílé stěny a bílí nábytek tak dejte i pár barevnějších doplňků ale jen jemné barvy které nejsou moc křiklavé a výrazné. Ale i skleněné jsou velmi pěkné třeba konferenční stolek který má skleněnou horní desku i to opravdu pomůže.
Trochu víc světla
Jestli máte pocit, že máte v pokoji málo světla, a přitom vám lustr na stropě svítí opravdu dobře tak nemějte strach koupit navíc i lampičku která dodá více světla a udělá pokoj hlavně večer velmi útulný.