Zdraví

Dejme přednost zdraví. Vařme si sami

Pokud to se svým přístupem ke svému zdraví opravdu myslíte opravdu vážně, měli byste zapomenout na jakékoliv pomocné, vesměs umělé, berličky v kuchyni. Vždyť zrovna vy přece nepotřebujete zmrazenou pizzu, určitě nepotřebujete zmrazené obalované sýry. Nepotřebujete polévky v pytlíku, nebo průmyslově vyráběné konzervy hotových jídel. Nepotřebujete ani všelijaké směsi na koláče, na halušky nebo na dorty. Není to nic, co byste si nedokázali vyrobit sami. A nebude to trvat ani o moc déle. Za to chuťově budete úplně na jiném levelu.
metr u sendviče
A proč byste si pomocí polotovarů nepomohli? Koukněte se expirační dobu a hned pochopíte. Tyto potraviny mají datum spotřeby vzdálené mnoho měsíců, nebo možná i let! Myslíte si, že aby výrobci dosáhli takové doby exspirace, že do těchto potravin nepřidávají látky udržující jejich poživatelnost? Přidávají. A myslíte si, že tyhle látky přidávají konečnému výrobku nějak na kvalitě? Určitě nepřidávají. Jen se podívejte na celkové složení těchto polotovarů. Sice ne všechna „Éčka“ jsou škodlivá, ale ty co prodlužující životnost, vesměs ano. A to je důvod proč byste polotovary měli používat jen výjimečně, jen v případě nouze.
Vaření se nebojte. A nebojte se ani toho, že na vaření budete potřebovat velkou spoustu času. Pokud zrovna nebudete vařit masové vývary, oběd nebo večeři zvládnete za pár minut, možná při nejhorším pár desítek minut. Záleží také na složitosti jídla, o které se pokoušíte. Taková Pasta di pomodoro je otázkou chvilky. Kromě kvalitních semolinových těstovin, budete potřebovat jen česnek, čerstvá rajčata, kousek bazalky a trochu kvalitního italského tvrdého sýra, který si v mezičase vaření těstovin sami nastrouháte.
zelenina místo figurek
Nezapomeňte, že používání kvalitních surovin a vaření z nich, je jen jednou z mnoha ingrediencí zdravého životního stylu. Mějte na paměti, že jde vždy o komplexní přístup k životu, o vaši pohodu, optimismus, správné dýchání, dostatek pohybu i odpočinku. Když budete toto všechno mít stále na paměti, budete se cítit v čím dál, tím lepší pohodě. A o to vám přece jde. Tak ať se vám změna životního stylu podaří.